Όργια στο Ναό (VIDEO)

08:56 13/10/2014 - Πηγή: AEK365

13 Οκτωβρίου 1996 και η ΑΕΚ υποδέχεται στη Νέα Φιλαδέλφεια τον Ηρακλή. Με Γιοβάνοβιτς, Στολτίδη, Ανατολάκη, Στέφανο Μπορμπόκη, Ξενίδη και Κωνσταντινίδη ο "Γηραιός" διέθετε καλή ομάδα όμως η Ένωση τον διέλυσε με 6-1. Χωρίς να υστερήσει κανένας και με τον Τιμούρ Κετσπάγια να πετυχαίνει ένα από τα ομορφότερα του γκολ στην πορεία του στο Δικέφαλο η ομάδα έδωσε μια μαγική παράσταση. Ο Κετσπάγια άνοιξε το σκορ στο 17' και οκτώ λεπτά μετά ο Σαβέφκσι με πέναλτι έκανε το 2-0. Ακολούθησε το γκολ του Κωστή στο 44'. Στην επανάληψη ο Μπορμπόκης με δύο γρήγορα γκολ (49', 53') ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0. Ο Κωστής είχε δοκάρι στο 73' και στο επόμενο λεπτό ο Ηρακλής μείωσε με πέναλτι του Γιοβάνοβιτς. Ο Τιμούρ είχε αφήσει το καλύτερο για το τέλος όταν στο 84' σκόραρε με εντυπωσιακό σουτ.