21:05 3/11/2011 - Πηγή: AEK365

EUROPA LEAGUE 1ος ΟΜΙΛΟΣ- 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΟΥΜΠΙΝ ΚΑΖΑΝ- ΤΟΤΕΝΑΜ: 1-0
Γήπεδο: Τσεντράλνι
Η Ρούμπιν επικράτησε πιο εύκολα απ' ότι δείχνει το τελικό 1-0, επί της Τότεναμ και πλέον όλα είναι ανοιχτά στον όμιλο.
Η Ρούμπιν διαμαρτυρήθηκε στο 8ο λεπτό για πέναλτι σε χέρι του Γκαλάς, που μάλλον ήταν, ενώ στο 23' το σουτ του Κασάεφ πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κουντιτσίνι. Τρία λεπτά αργότερα ο Ιταλός γκολκίπερ πραγματοποίησε

μεγάλη επέμβαση στο μονοκόμματο σουτ του Νομπόα. Γενικότερα η Ρωσική ομάδα ήταν πολύ καλύτερη, αλλά ο Κουντιτσίνι είπε όχι σε ακόμη 2 προσπάθειες των Κασάεφ και Ριαζάντσεφ. Από τη μεριά της η Τότεναμ είχε την πρώτη της αξιόλογη φάση στο 40' με τον Ντεφόε.
Η πίεση των Ρώσων έφερε καρπούς στο 55ο λεπτό, καθώς ο Νάτσο με πανέμορφη εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0. Η Τότεναμ δεν μπόρεσε να απειλήσει σε κανένα σημείο του αγώνα την Ρούμπιν, η οποία είχε κι άλλες φάσεις για γκολ στη συνέχεια.
ΡΟΥΜΠΙΝ: Ριζίκοφ, Νάβας, Σαρόνοφ, Μποκέτι, Καλέσιν, Ριαζάντσεφ (89' Ερεμένκο), Κασάεφ (84' Ανσάλντι), Νομπόα, Νάτσο, Καραντενίζ, Μάρτινς (65' Βαλντές).
ΤΟΤΕΝΑΜ: Κουντιτσίνι, Γκαλάς (71' Πέρετ), Μπασόνγκ, Φρέντερικς, Κάρολ, Τάουνσεντ, Λίβερμορ, Φαλκέ, Πίενααρ, Παβλιουτσένκο (75' Κέιν), Ντεφόε.