18:01 15/9/2013 - Πηγή: AEK365

ΑΡΗΣ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: 1-1

ΓΗΠΕΔΟ: Κλεάνθης Βικελίδης

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Η.Σπάθας

Ο Άρης συνέχισε να εμφανίζει εικόνα ομάδας που δεν ανήκει στην Σούπερ Λίγκα καταφέρνοντας τελικά να πάρει ισοπαλία, 1-1 απέναντι στον Λεβαδειακό και μαζί τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης

δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο 75' και πλέον το μέλλον της διαγράφεται ζοφερό.

Κακό το ματς στο πρώτο μέρος με ελάχιστες φάσεις. Ο Διούδης μπλόκαρε ένα φάουλ του Κονέ στο 18' και στο επόμενο λεπτό ο Τάτος ανενόχλητος έστειλε την μπάλα άουτ με κεφαλιά. Ο Λεβαδειακός απάντησε στο 34' με κεφαλιά του Λυκόγιαννη και λίγο πριν λήξει το ημίχρονο (43') ο Στρατηλάτης έδιωξε το σουτ του Ουντότζι.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλά. Απείλησαν με φάουλ του Κονέ στο 47' και έξι λεπτά μετά άνοιξαν το σκορ με τον Καπό. Ο Άρης απάντησε άμεσα καθώς στο 58' ο Ουντότζι από πλάγια θέση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 75' μετά από "κοκκορομαχία" Τάτου-Κονέ αποβλήθηκε ο παίκτης του Λεβαδειακού με τον Έλληνα μέσα να μην βλέπει καν κίτρινη κάρτα. Με παίκτη παραπάνω ο Άρης έψαξε το γκολ και στο 88' έχασε απίστευτη ευκαιρία όταν μετά την κακή έξοδο του Στρατηλάτη ο Σταυρόπουλος προ κενής εστίας πλάσαρε άουτ.

ΑΡΗΣ (Ζόραν Μιλίνκοβιτς): Διούδης, Σταυρόπουλος, Κύργιας, Πουλίδο, Ψυχογιός, Τσουμάνης, Παπαδόπουλος (70'Οικονομόπουλος), Τάτος, Έλσνερ, Τριανταφυλλάκος (79'Μανιάς), Ουντότζι

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Τάκης Λεμονής): Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Ροντρίγκο, Μαρτίνεθ, Λυκογιάννης, Μαχαίρας, Ιωαννίδης (46'Καπό, Κονέ, Ορτέγκα (62'Μπούστο), Μάρτινς (79'Πετράτσι), Μάντζιος