14:52 25/11/2012 - Πηγή: AEK365

LA LIGA- 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΕΣΠΑΝΙΟΛ- ΧΕΤΑΦΕ: 0-2
Γήπεδο: Κορνεγιά Ελ Πρατ

Από το κακό στο χειρότερο πάει η Εσπανιόλ που έχασε μέσα στην έδρα της από τη Χετάφε με 2-0 και βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας.

Στο πρώτο 10λεπτο η Χετάφε έχασε δύο σημαντικές ευκαιρίες με τους Μπαράδα και Άλφαρο, ενώ στο 15' ο Πέδρο Λεόν έκοψε στην περιοχή από δεξιά και με δυνατό σουτ έκανε το 1-0 για τους φιλοξενουμένους. Στο 22' ο Μογιά σταμάτησε το σουτ του Βερδου, ενώ στο 26' ο γκολκίπερ της Χετάφε

πραγματοποίησε απίστευτη διπλή επέμβαση σε διαδοχικές προσπάθειες του Βακασό.

Στο 44' ο Άλβαρες απομάκρυνε το σουτ του Λαφίτα, ενώ στο 47' το σουτ του Λονγκό έξυσε το δοκάρι της Χετάφε. Στο 79ο λεπτό ο Μογιά είπε όχι σε πολύ καλό σουτ του Άλμπιν και στο 85' το σουτ του Λεόν έφυγε λίγο άουτ. το τελικό 2-0 διαμόρφωσε στο 90' ο Μανέ.

ΕΣΠΑΝΙΟΛ: Άλβαρες, Σάντσες, Ροντρίγκες, Φορλίν, Β.Άλβαρες, Μπαένα (46' Στουάνι), Γκόμες (46' Λόπες), Βερδού, Βακασό, Αλφόνσο (65' Αλμπίν), Λονγκό

ΧΕΤΑΦΕ: Μογιά, Βαλέρα, Λόπο, Αλέξις, Μανέ, Τόρες, Μίτσελ, Λεόν (86' Μ.Τόρες), Μπαράδα (68' Λασέν), Λαφίτα, Άλφαρο (76' Κάστρο).