20:03 17/11/2013 - Πηγή: AEK365

SCOTTISH PREMIER LEAGUE 12η αγωνιστική

Σεντ Μίρεν-Ρος Κάουντι 2-1
(35' ΜακΛιν, 50' Νιούτον/ 67' Σόντερς)

Στις 2 Νοεμβρίου η Σεντ Μίρεν υποδέχτηκε την Ρος Κάουντι και ενώ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0 ο διαιτητής διέκοψε οριστικά το παιχνίδι λόγω δυνατής βροχής. Όμως οι ποδοσφαιρικές Αρχές αποφάσισαν το παιχνίδι να ξεκινήσει από την αρχή και αυτό έγινε σήμερα με την Σεντ

Μίρεν να παίρνει αυτό που δικαιούται, την νίκη με 2-1.
Στο εξ αναβολής παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Κένι ΜακΛιν στο 35ο λεπτό και στο 50' ο Κόνορ Νιούτον διπλασίασε τα τέρματα για την Σεντ Μίρεν.
Στο 66' ο Στιβ Σόντερς έβαλε ξανά την Ρος Κάουντι στο παιχνίδι μειώνοντας σε 2-1 αλλά μέσα σε πέντε λεπτά χάθηκαν οι ελπίδες για ισοφάριση. Συγκεκριμένα, στο 68' ο Ιβάν Σπρούλ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα και στο 73ο λεπτό η Ρος Κάουντι έμεινε με εννέα παίκτες λόγω αποβολής του σκόρερ Σόντερς με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Έτσι η Σεντ Μίρεν ανέβηκε στην 8η θέση μετά την δεύτερη συνεχόμενη νίκη που πέτυχε ενώ η Ρος Κάουντι έχασε για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι και παρέμεινε χαμηλά στην βαθμολογία.