SERIE A'- 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΟΜΑ- ΑΤΑΛΑΝΤΑ: 2-0
Γήπεδο: Ολίμπικο
Στις νίκες επέστρεψε η Ρόμα που επικράτησε εύκολα της Αταλάντα με 2-0.
Η Αταλάντα απείλησε πρώτη στο 11' με σουτ του Ντένις που απομάκρυνε ο Στεκέλενμπουργκ, ενώ στο επόμενο λεπτό ο ξανά ο Ολλανδός γκολκίπερ είπε όχι σε σουτ του Σκελότο.
Η Ρόμα πήρε κεφάλι στο σκορ στο 30' με τον Λαμέλα που π0ήρε ασίστ από τον Τότι, ενώ στο 43' η Ρόμα είχε δοκάρι με τον Ντυέστρο.
Η Αταλάντα

προσπάθησε να ισοφαρίσει στην επανάληψη αλλά η Ρόμα πέτυχε το 2-0 στο 652' με τον Μπράντλεϊ και καθάρισε το ματς.
ΡΟΜΑ: Στεκέλενμπουργκ, Πιρις, Μαρκίνιος, Κάσταν, Μπαλτζαρέτι, Ταχτσίδης, Φλορέντζι (86' Μαρκίνιο), Μπράντλεϊ (72' Περ'οτα), Ντέστρο, Τότι, Λαμέλα.
ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Κονσίλι, Ραϊμόντι, Ματέου, Πελούζο, Μπρίβιο, Κιγκαρίνι, Κατσόλα (72' Σκοτσαρέλα), Σκελότο, Μοράλες (61' Μποναβεντούρα), Ντένις, Ντε Λούκα (65' Μαριλούνγκο).