Πήρε το Audi Cup η Μπάγερν Μονάχου

08:24 2/8/2013 - Πηγή: AEK365

Στην "Allianz Arena" η Μπάγερν Μονάχου κέρδισε 2-1 την Μάντσεστερ Σίτι και κατέκτησε το Audi Cup με την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα να ανατρέπει το εις βάρος της 0-1 μέσα σε έξι λεπτά.
Στο πρώτο μέρος η Πρωταθλήτρια Ευρώπης ήταν καλύτερη με τους Ριμπερί, Σβαϊνστάιγκερ να χάνουν καλές ευκαιρίες και τους Παντιλίμον και Κομπανί να σώζουν την Μάντσεστερ Σίτι που δεν μπορούσε να βρει διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία.
Στην επανάληψη, ο Πεπ

Γκουαρντιόλα πέρασε στο παιχνίδι τους Μάντζουκιτς, Σακίρι και Ραφίνια αλλά η Μάντσεστερ Σίτι ήταν εκείνη που βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα όταν ο Νεγρέδο με ωραίο τελείωμα έκανε το 0-1 στο 61ο λεπτό.
Η Μπάγερν Μονάχου απάντησε στο 66ο λεπτό όταν ο Ζαμπαλέτα ανέτρεψε τον Μάντζουκιτς μέσα στην μεγάλη περιοχή και ο Μίλερ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1. Στο 73ο λεπτό ο Μίλερ σέντραρε και ο Μάντζουκιτς με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την Μπάγερν Μονάχου.
Η Μάντσεστερ Σίτι είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει αλλά ο Έντιν Τζέκο δεν ήταν εύστοχος.
Την 3η θέση στο Audi Cup πήρε η Μίλαν που με γκολ του Κίνσλι Μπόατενγκ στο 52ο λεπτό κέρδισε 1-0 την Σάο Πάουλο.