Πλατανιάς για... άνοδο

19:11 2/3/2012 - Πηγή: AEK365

Συνεχίζει την εκπληκτική πορεία του ο Πλατανιά στην Football League. Οι Κρητικοί νίκησαν με 3-0 και την Καλλονή στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 16ης αγωνιστικής και προσπέρασαν εκ νέου τη Βέροια στην κορυφή.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Μιρτσέτα, μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Ενώ συνέχεια έδωσε ο Ναζλίδη με σουτ στο 33'. Το κερασάκι στην τούρτα το έβαλε ο Μαραγκουδάκης στο 63ο λεπτό, ο οποίος

πήρε την μπάλα από δεξιά μέσα στην περιοχή και με ένα κεραυνό την έστειλε στην απέναντι γωνία της Καλλονής.

Πλατανιάς (Τίμος Καβακάς): Λαζαρίδης, Παληγέωργος (68' Τσοντάκης), Κουρτεσιώτης, Τζανής, Ραπτάκης, Δέντσας, Γκονζάλες (78' Χαϊκάλης), Μιρτσέτα (59' Μαραγκός), Δράμι, Μαραγκουδάκης, Ναζλίδης.

ΑΕΛ Καλλονής (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Σουλογάνης, Χατζόπουλος (52' Ταραχούλσκι), Καρακώστας, Χωριανόπουλος, Μήτσης, Κριπιντίρης, Σιλιγαρδάκης, Μαρσέλο, Ζουρούδης (73' Ντος Σάντος), Μανουσάκης, Λεοζίνιο (77' Σαμπάνης).