Πλήρωσε τα λάθη ο Λεβαδειακός

18:07 25/9/2013 - Πηγή: AEK365

Ο Λεβαδειακός πλήρωσε για ακόμη μία φορά τα κενά στην άμυνα και ο Αστέρας Μαγούλας επικράτησε 2-1 εντός έδρας στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα για την 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Το σκορ για τον Αστέρα άνοιξε μόλις στο 2ο λεπτό ο Έβερετ, ενώ τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου 45λεπτου, ο Κάστρο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (48') έκανε το 2-0 απέναντι στην ομάδα του Τάκη Λεμονή, που μείωσε με τον Ροτζέριο Μάρτινς στο 67'.

Αστέρας Μαγούλας (Πριόνας): Κασμερίδης, Κοτίτσας, Πολίτης, Έβερετ, Κάστρο, Γκόγκας (69' Δημητριάδης), Στρατομήτρος, Νόνης, Ντιέγκο, Καπουράνης (80' Ιατρού), Πινέιρο (78' Σαμαρόπουλος).

Λεβαδειακός (Λεμονής): Πρζιρόφσκι, Νικολάκης, Ιωαννίδης (46' Λυκογιάννης), Πετράτσι, Μάρτινς, Μπούστο (78' Μαχαίρας), Κονέ, Ροτζέριο, Σανκινέτι, Βασιλείου, Γιάντσης (46' Ορτέγκα).