JUPILER LEAGUE-20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μουσκρόν-Ζούλτε Βάρεγκεμ: 0-1
(Ανεκέ 40')

Μεγάλο διπλό για την Ζούλτε, που κέρδισε με 1-0 τη Μουσκρόν.

Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Ανεκέ στο 40ο λεπτό του αγώνα ενώ στο 88' αποβλήθηκε ο Μεντί.

Οστάνδη-Σερκλ Μπριζ: 2-0
(Σιανί 36' πεν., Βιλμετς 90+3')

Μεγάλη νίκη με 2-0 πήρε η Οστάνδη κόντρα στην Σερκλ.

Η Οστάνδη άνοιξε το σκορ με το πέναλτι του Σιανί στο 36ο λεπτό, ενώ στο 53' αποβλήθηκε ο Ντ'Αν

της Σερκλ κι έτσι στο 90+3' ο Βίλμετς έκανε το 2-0.

Σαρλερουά-Λιρς: 6-0
(Φορέ 5', 62', Ντιαντί 9', Σβίνκελς 63' αυτ., Κουλιμπαλί 90', Ντονγκαλά 90+2')

Η Σαρλερουά διέσυρε με 6-0 τη Λιρς και ανέβηκε στη βαθμολογία.

Η Σαρλερουά άνοιξε το σκορ με τον Φορέ στ 5ο μόλις λεπτό και στο 9' ο Ντιαντί έκανε το 2-0. Ο Φορέ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 62ο λεπτό έκανε το 3-0 και στο 63' με αυτογκόλ του Σβίνκελς η Σαρλερουά ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Ο Κουλιμπαλί στο 90' έγραψε το 5-0 και στις καθυστερήσεις ο Ντογκαλά διαμόρφωσε το 6-0.

Βέστερλο-Μέχελεν: 1-1
(Μόλενμπεργκς 56'-Βεσελίνοβιτς 75')

Στο 1-1 κόλλησαν Βέστερλο και Μέχελεν.

Η Βέστερλο έχασε από το 27ο λεπτό τον Σκούρμανς με κόκκινη κάρτα, αλλά στο 56' προηγήθηκε με τον Μόλενμπεργκς. Το 1-1 για την Μέχελεν έκανε ο Βεσελίνοβιτς στο 75ο λεπτό.

Μπέβερεν-Άντερλεχτ: 0-2
(Ντεφούρ 29' πεν., Πράε 90+3')

Μεγάλη νίκη με 2-0 πέτυχε η Άντερλεχτ μέσα στην έδρα της Μπέβερεν.

Η Άντερλεχτ άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό με το πέναλτι του Ντεφούρ, ενώ στ 90+3' ο Πράε έκανε το 2-0. Στο 90+5' αποβλήθηκε ο Ντεντόνκερ της Άντερλεχτ.