Ποδαρικό με... Νίκη

20:49 5/1/2013 - Πηγή: AEK365

FOOTBALL LEAGUE 15η αγωνιστική

Νίκη Βόλου-Παναιτωλικός 3-0

Με το... δεξί μπήκε στο 2013 η Νίκη Βόλου καθώς κέρδισε τον Παναιτωλικό με 3-0 και βρίσκεται ισόβαθμη του Απόλλωνα Σμύρνης στην πρώτη θέση με την ομάδα του Στέλιου Μανωλά να έχει δυο παιχνίδια περισσότερα
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Πουρτουλίδη, με το 1-0 να διατηρείται μέχρι την ολοκλήρωση του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ομάδα του Αγρινίου είχε την

ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα, αλλά η προσπάθεια του Τζούνιορ στο 47ο λεπτό σταμάτησε στο δοκάρι.
Ο Σκούφαλης διπλασίασε τα τέρματα της Νίκης στο 61ο λεπτό με τον Πουρτουλίδη να πετυχαίνει το δεύτερο προσωπικό του γκολ από το σημείο του πέναλτι στο 72', διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 15ης αγωνιστικής: