Πρώτο δείγμα θετικό

20:45 6/8/2011 - Πηγή: AEK365
Το πρώτο της φιλικό προετοιμασίας έδωσε σήμερα, Σάββατο, η ΑΕΚ (U20). Η ομάδα του Ντανιέλ Μπατίστα φιλοξενήθηκε από τον Αίαντα Σαλαμίνας το γήπεδο της ΕΠΣΜ, στον Κορδία, στο πλαίσιο της μεταγραφής του Γιώργου Κάλλα στην ΑΕΚ από την ομάδα της Μεσσηνίας. Το τεχνικό επιτελείο της Ένωσης έμεινε απόλυτα ικανοποιημένο από την εικόνα της ομάδας και στα δύο ημίχρονα (χρησιμοποιήθηκαν δύο διαφορετικές ενδεκάδες).
Πιο συγκεκριμένα, στο πρώτο ημίχρονο και σε σχήμα 4-2-3-1 ο νεαρός τεχνικός της ΑΕΚ χρησιμοποίησε τους Δωριάδη, Τσουκαλά, Ερέκι, Ντούμπερετ, Βλάχο, Γαρουφαλιά, Αργυρίου, Φούντα, Κατσέτη, Παπαδημητρίου και Κάλλα. Ενώ στο δεύτερο, η ενδεκάδα της ΑΕΚ αποτελούταν από τους Ντούνη, Γροντή, Ναυπλιώτη, Παλιαρούτα, Κάργα, Τσεβά, Αρέστι, Κίσσα, Κοζάκη, Νικολιά, Σέκερι σε σχήμα 4-3-3. Για την ιστορία, οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 1-1. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο α’ ημίχρονο, ενώ για την ΑΕΚ ισοφάρισε ο υπό δοκιμή Γιάννης Κάργας στην επανάληψη. Ο νεαρός ποδοσφαιριστής προέρχεται από το Κιλκίς και είχε πολύ καλή παρουσία. Από το μικροσκόπιο του τεχνικό επιτελείου της ΑΕΚ (U20) πέρασε και ο Σέκερι. Στην αποστολή της ΑΕΚ θα παραθέσει δείπνο η διοίκηση της ομάδας της Καλαμάτας και στην συνέχεια οι παίκτες και το τεχνικό επιτελείο θα πάρουν το δρόμο της επιστροφής για Αθήνα.