Προβάδισμα τίτλου για Μπόκα

10:25 3/10/2011 - Πηγή: AEK365
APERTURA10η αγωνιστική Μετά την ισοπαλία με την Αρχεντίνος Τζούνιορς, η Μπόκα Τζούνιορς επέστρεψε στις επιτυχίες και με γκολ του Καστάνιο στο 14ο λεπτό επικράτησε με 1-0 της Τίγκρε και παρέμεινε στην κορυφή αυξάνοντας την διαφορά από τους διώκτες της στους 5 βαθμούς. Πίσω της βρίσκεται η Ατλέτικο Ραφαέλα η οποία, αν και βρέθηκε να χάνει μέσα στην έδρα της από την Λανούς με τέρμα του Ρεγκέιρο στο 20ο λεπτό, στην συνέχεια πέτυχε την ολική ανατροπή επικρατώντας με 2-1. Τα γκολ
για την Ραφαέλα πέτυχαν ο Φονταντίνι στο 51ο λεπτό και ο Γκονζάλες τρία λεπτά αργότερα. "Γκέλα" για την Ιντεπεντιέντε καθώς ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ράσινγκ Κλουμπ και πλέον βρίσκεται έξι βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Μπόκα Τζούνιορς. Η Ράσινγκ προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Αούτσε για να ισοφαρίσει η Ιντεπεντιέντε στο 27ο λεπτό με τον Πάρα. Η 10η αγωνιστική στο πρωτάθλημα Αργεντινής ολοκληρώνεται απόψε με τις αναμετρήσεις Μπάνφιλντ-Νιούελς Ολντ Μπόις (23:10) Γοδόι Κρους-Σαν Λορέντζο (01:25) Αρσενάλ Σαραντί-Ουνιόν Σάντα Φε (03:25) Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής στην Apertura Μπελγράνο-Αρχεντίνος Τζούνιορς 1-2 Ατλέτικο Ραφαέλα-Λανούς 2-1 Βελέζ Σάρσφιλντ-Σαν Μαρτίν 1-0 Ολ Μπόις-Ολίμπο 1-2 Ράσινγκ Κλουμπ-Ιντεπεντιέντε 1-1 Μπόκα Τζούνιορς-Τίγκρε 1-0 Κολόν Σάντα Φε-Εστουδιάντες 1-1