Ρανιέρι: Δεν αξίζαμε την ήττα

08:11 23/2/2012 - Πηγή: AEK365

Το γκολ που δέχτηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα στο "Βελοντρόμ" δυσκολεύει την προσπάθεια της Ίντερ για πρόκριση στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ με τον Κλαούντιο Ρανιέρι να υποστηρίζει πως το 1-0 από την Μαρσέιγ είναι ένα άδικο αποτέλεσμα για την ομάδα του Μιλάνου.

Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής της Ίντερ τόνισε: "Η εξέλιξη του αγώνα αντικατοπτρίζει πλήρως τα πράγματα στην ομάδα μας. Όταν τα πράγματα στραβώνουν για εμάς σε ένα παιχνίδι, στραβώνουν για τα καλά. Πήγαμε καλά σε γενικές

γραμμές, δημιουργήσαμε και κάποιες ευκαιρίες, αλλά το γκολ στις καθυστερήσεις ήρθε και τα γκρέμισε όλα. Ήμασταν άτυχοι, αφού η Μαρσέιγ δεν είχε καθαρές ευκαιρίες στο ματς. Εμείς ήμασταν καλύτεροι στην δημιουργία, αλλά δεν αξιοποιήσαμε τις φάσεις μας και δεν αξίζαμε την ήττα. Είμαι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών μου. Υπάρχουν ακόμα 90 λεπτά και πιστεύω στην πρόκριση".