Ροζίτσκι: Ήμασταν κοντά στο θαύμα

15:52 7/3/2012 - Πηγή: AEK365

Η Άρσεναλ κατέβαλε τεράστια προσπάθεια αλλά, παρά την νίκη της 3-0, δεν κατάφερε να ανατρέψει το 4-0 του πρώτου αγώνα και να πετύχει το θαύμα στο οποίο ήταν πολύ κοντά όπως υποστήριξε ο Τόμας Ροζίτσκι. Ωστόσο δεν δίστασε να παραδεχτεί πως αυτός και οι συμπαίκτες του τα είχαν θαλασσώσει στο πρώτο παιχνίδι στο "Σαν Σίρο".

Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα με την Μίλαν για τους "16" του Τσάμπιονς Λιγκ, ο Τσέχος μέσος τόνισε: " Είμαστε πολύ απογοητευμένοι. Γίνονται θαύματα και ήμασταν κοντά σε ένα από αυτά... Ξέραμε ότι δεν είχαμε τίποτα να χάσουμε. Όταν σημείωσα το δεύτερο γκολ ήμουν σίγουρος ότι μπορούσαμε να σκοράρουμε άλλα δύο. Μετά το τρίτο γκολ το πίστεψα ακόμα περισσότερο. Στο ημίχρονο είχαμε πει ότι πρέπει να συνεχίσουμε σε αυτό τον ρυθμό. Στην επανάληψη δεν ήμασταν τόσο καλοί καθώς είχαμε δώσει τόσα στο πρώτο ημίχρονο. Παρόλο αυτά είχαμε την δυνατότητα να βάλουμε και άλλο γκολ. Δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε κάποιον. Είμαι υπερήφανος για τους συμπαίκτες μου. Τα θαλασσώσαμε στο Μιλάνο".