Σαβέφσκι: Να συνεχίσουμε έτσι

11:39 21/10/2013 - Πηγή: AEK365

Η Ομόνοια επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ με τον Τόνι Σαβέφσκι να εκφράζει την ικανοποίηση του για την κατάκτηση των τριών βαθμών και να υπογραμμίζει πως η κυπριακή ομάδα θα πρέπει να συνεχίσει έτσι και στα επόμενα παιχνίδια.
Σε δηλώσεις του ο προπονητής της Ομόνοιας τόνισε: "Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε πολύ δυνατά. Η ΑΕΚ κατάφερε και μας δημιούργησε την πρώτη της ευκαιρία στα τελευταία λεπτά, εκεί όπου και θα μπορούσε να προηγηθεί. Θα μπορούσαμε να σκοράρουμε κι εμείς, όμως συνεχίζουμε να ταλαιπωρούμαστε στο τελείωμα των φάσεων. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε πιο ανοιχτά, ρισκάραμε, πιέσαμε πιο πολύ. Μετά το γκολ που βάλαμε, δώσαμε χώρο στην ΑΕΚ για να κάνει παιχνίδι, που είναι πολύ καλή σε αυτό. Προσπαθήσαμε, όμως είχαμε ανάγκη τους βαθμούς. Παίζαμε πρώτη φορά μπροστά στον κόσμο μας. Τα παιδιά είχαν διάθεση και πάθος και πρέπει να συνεχίσουμε έτσι και στα επόμενα παιχνίδια".