Σερ Άλεξ: Δεν είχαμε ρυθμό

13:47 17/2/2012 - Πηγή: AEK365

Σαφές προβάδισμα πρόκρισης για τους "16" του Europa League πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετά το 2-0 επί του Άγιαξ στο Άμστερνταμ με τον Σερ Άλεξ Φέργκιουσον να μην μένει ικανοποιημένος με την απόδοση της ομάδας του κάνοντας λόγο για μια συνηθισμένη εμφάνιση που την χαρακτήριζε η έλλειψη ρυθμού.

Σε δηλώσεις του μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τόνισε: "Είμαι ικανοποιημένος

με το αποτέλεσμα. Πιστεύω πως ήταν μια συνηθισμένη εμφάνιση από την μεριά μας. Δεν φτάσαμε σε υψηλά επίπεδα απόδοσης, αλλά βελτιωθήκαμε στο δεύτερο μέρος και πιστεύω πως αξίζαμε την νίκη. Δεν πιστεύω πως παίξαμε καλά. Δεν υπήρχε καθόλου ρυθμός στο παιχνίδι μας. Ο Άγιαξ μπορεί να κάνει δύσκολα τα πράγματα με τον τρόπο παιχνιδιού του έτσι όπως κλείνει τους χώρους στην μεσαία γραμμή. Πίεσε στην μπάλα πολύ καλά. Δεν είχαμε τέμπο στο παιχνίδι μας στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος βελτιωθήκαμε αρκετά, και χάσαμε καλές ευκαιρίες για γκολ. Δεν ήμασταν εξαιρετικοί στην επανάληψη αλλά αρκετά καλοί".