Στα τέσσερα η Χόφενχαϊμ τον ΟΣΦΠ

18:01 28/7/2013 - Πηγή: AEK365

Ακόμα μια... εντυπωσιακή εμφάνιση για τον Ολυμπιακό ο οποίος σε φιλικό προετοιμασίας δέχθηκε τέσσερα γκολ από την Χόφενχαϊμ. Οι "ερυθρόλευκοι" παρουσίασαν θλιβερή εικόνα με την άμυνα τους να μπάζει από παντού και επιθετικά να μην μπορούν να απειλήσουν. Οι Γερμανοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με κεφαλιά του Άμπραχαμ και στο 33' έκαναν το 2-0 με

τον Βόλαντ. Η Χόφενχαϊμ είχε δοκάρι στο 58' και στο 72' πέτυχε το τρίτο της γκολ με τον Σίμπλοκ. Πέντε λεπτά μετά ο Φριμίνο πέτυχε το 4-0. Στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός κατάφερε να μειώσει με τον Διαμαντάκο.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με τους: Μέγιερι, Σαλίνο, Μεντζανί, Σιόβα, Χολέβας, Μανιάτη, Σάμαρη, Μασάντο, Φετφατζίδή, Κάμπελ και Μήτρογλου. Στο δεύτερο μέρος αγωνίστηκαν οι: Γιαννιώτης, Μανωλάς, Μεντζανί, Παπάζογλου, Χολέμπας, Μασάντο, Σάμαρης, Φουστέρ, Ντομίνγκες, Ολαϊτάν, Μήτρογλου. Στο 60' μπήκαν οι Διαμαντάκος, Φέισα, Λυκογιάννης και Ντε Βινσέντι.