21:03 11/2/2012 - Πηγή: AEK365

SERIE A'- 23η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ-ΜΙΛΑΝ: 1-2
Γήπεδο: Φρίουλι
Μεγάλη νίκη με ανατροπή μέσα στο «Φρίουλι» πέτυχε η Μίλαν επί της Ουντινέζε και βρέθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας
Η Ουντινέζε ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και στο 15ο λεπτό είχε ένα πολύ καλό σουτ με τον Ίσλα, με την μπάλα να περνά μόλις άουτ.
Οι «ζέβρες» κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 20ο λεπτό. ο Φερνάντς απέφυγε τον Σίλβα, έδωσε στον Ντι Νατάλε ο οποίος

από κοντά έκανε το 1-0.
Η πρώτη και μοναδική καλή φάση της Μίλαν στο πρώτο μέρος ήρθε στις καθυστερήσεις, με τον Ελ Σααραουί να καθυστερεί και τον Χαντάνοβιτς να βγαίνει και να μαζεύει.
Η Μίλαν μπήκε καλά στην επανάληψη και απείλησε στ 48ο λεπτό με τον Νοτσερίνο και στο 7' κατάφερε να ισοφαρίσει.
Ο Εμάνουελσον και ο Ελ Σααραουί έφυγαν στην κόντρα, ο δεύτερος έκανε το γύρισμα και μετά από λάθος διώξιμο του Χαντάνοβιτς, ο Μάξι Λόπες από κοντά έκανε το 1-1.
Ένα λεπτό αργότερα ο Ρομπίνιο έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-1, όχι όμως και ο Ελ Σααραουί στο 85ο λεπτό
Ο Λόπες έφγε στην αντεπίθεση, έσπασε την μπάλα στον Ελ Σααραουί κι εκείνος πλάσαρε ιδανικά τον Χαντάνοβιτς.
ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ: Χαντάνοβιτς, Μπενατιά, Ντανίλ, Ντομίτσι, Ίσλα (61' Πασκουάλε), Φερνάντες, Μπάστα, Πατζιέντζα (88' Τόριε), Αρμέρο, Αμπντί, Ντι Νατάλε.
ΜΙΛΑΝ: Αμέλια, Αμπάτε, Μεσές, Σίλβα, Μεσμπά, Αμπροζίνι, Εμάνουελσον, Νοτσερίνο (66' Λόπες), Σέεντορφ, Ρομπίνιο (88' Μπονέρα), Ελ Σααραουί.