Ισπανία-Γκάνα 1-0
(13' Χεσέ)

Γαλλία-ΗΠΑ 1-1
(48' πεν. Σανογκό - 85' Κουέβας)
Με το τρίτο του γκολ στην διοργάνωση ο Χεσέ χάρισε την νίκη στην Ισπανία επί της σκληροτράχηλης Γκάνας με τους Ισπανούς να προκρίνονται στην φάση των "16" του Μουντιάλ Νέων έπειτα από την δεύτερη

νίκη σε ισάριθμους αγώνες.
Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου η Γαλλία προηγήθηκε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σανογκό στο 48ο λεπτό των ΗΠΑ αλλά οι Αμερικανοί ισοφάρισαν με τον Κουέβας στο 85ο λεπτό και όλα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική με την Γαλλία να θέλει έναν βαθμό κόντρα στην Ισπανία για να προκριθεί στην επόμενη φάση.

Πορτογαλία-Νότιος Κορέα 2-2
(3' Αλάτζε, 60' Μπρούμα -45' Σέουνγκ Γου Ρίου , 76' Κιμ)

Κούβα-Νιγηρία 0-3
(19', 23' Αμίνου, 67' Ατζάγκουν )
Τρεις ομάδες, Πορτογαλία, Νότιος Κορέα και Νιγηρία θα διεκδικήσουν την τελευταία αγωνιστική τις δυο θέσεις που οδηγούν στην φάση των "16" του Μουντιάλ Νέων με τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής να αφήνουν τα πάντα ανοικτά.
Η Πορτογαλία αν και προηγήθηκε δυο φορές της Νοτίου Κορέα με τον Αλάτζε (3') και τον Μπρούμα (60') ισοφαρίστηκε ισάριθμες φορές από τον Γου Ρίου (45') και τον Κιμ (76') και έτσι έχασε την ευκαιρία να εξασφαλίσει την πρόκριση της στην επόμενη φάση.
Στο άλλο παιχνίδι η Νιγηρία δεν αντιμετώπισε προβλήματα κόντρα στην αδύναμη Κούβα και επικράτησε με 3-0 χάρη σε δυο γκολ του Αμίνου (19', 23') και ένα του Ατζάγκουν (67').