EUROPA LEAGUE-9ος ΟΜΙΛΟΣ-6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΡΕΑΛ ΜΠΕΤΙΣ-ΡΙΕΚΑ: 0-0
Γήπεδο: Μπενίτο Βιγιαμαρίν

Χρυσή ισοπαλία πήρε η Μπέτις με 0-0 από τη Ριέκα και πέρασε στην επόμενη φάση.

Στο 17ο λεπτό ο Βάργκιτς έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ του Χουανφράν, ενώ στο 19' και στο 21' τα σουτ των Σεβίγια και Χουάν Κάρλος έφυγαν μόλις άουτ. Στο 38ο λεπτό το σουτ του Κρβιτς έφυγε λίγο άουτ, όπως

κι εκείνο του Κρστάνοβιτς στο 42'.

Στο 49ο λεπτό ο Βάργκιτς πραγματοποίησε νέα μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Ρέγιες, ενώ στο 53' το σουτ του Σεβίγια έξυσε το δοκάρι της Ριέκα. Η Μπέτις άγγιξε το γκολ στ 72ο λεπτό καθώς είχε δοκάρι με τον Νόνο.

ΜΠΕΤΙΣ: Σάρα, Ζόρδι, Νάτσο, Αμάγια, Σταϊνχόφερ, Ρέγιες, Τόρες (56' Κάστρο), Σεβίγια (67' Βερδού), Κάρλος, Χουανφράν, Χούλι (67' Νόνο)

ΡΙΕΚΑ: Βάργκιτς, Κνέζεβιτς, Μπουγιάνοβιτς, Ντάτκοβιτς, Μπερτόσα, Μότσινιτς, Μάλες, Γιούγκοβιτς (32' Κρβιτς), Μπρέζοβετς (63' Τόμετσακ), Μπένκο, Κρστάνοβιτς (71' Κράμαριτ).

ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ-ΛΙΟΝ: 1-2
Γήπεδο: Ντομ Αφόνσο Ενρίκες

Την πρωτιά κλείδωσε η Λιόν που νίκησε με 2-1 την Γκιμαράες και την πέταξε εκτός θεσμού.

Στο 3ο λεπτό το σουτ του Ματίας, έφυγε λίγο άουτ, αλλά στο 11' ο Τονανέ με σουτ από το ύψος του πέναλτι, έκανε το 1-0 για την Γκιμαράες.

Στο 48ο λεπτό, ο Γκομίς αστόχησε από καλή θέση, αλλά στο 62' ο Κορέια έκανε πέναλτι και αποβλήθηκε και ο Γκομίς από τα 11 μέτρα έφερε στα ίσα το ματς. Τη νίκη στη Λιόν έδωσε ο Φερί με γκολ στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης.

ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ: Ντάγκλας, Κορέια, Φρέιρ, Ολιβέιρα, Αντί, Μορένο, Αντρέ, Κριβελάρο (78' Μααζού), Μαλονγκά (71' Πλαζέ), Ματίας, Τομανέ (82' Σάντος).

ΛΙΟΝ: Λόπες, Ζεφάν, Κονέ, Μπίσεβατς, Τολισκό, Φέρι (81' Κονέ), Μβουεμπά, Πλεά (74' Νζιέ), Γκουρκούφ, Ντάνιτς, Γκομίς (64' Μπενζιά).