Συνεχίζουν ακάθεκτα τα Σκόπια

17:35 8/9/2011 - Πηγή: AEK365
Η Γεωργία έκανε πολύ καλή εκκίνηση στο παιχνίδι και με πολύ καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση, προηγήθηκε με 9-4 στο τετράλεπτο. Στην συνέχεια είχαμε ένα πολύ κακό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να «ματώνουν» για να πετύχουν καλάθι 13-12 στο 10'. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Σκοπιανοί σοβαρεύτηκαν και με την πολύ καλή τους άμυνα κατάφεραν να προηγηθούν στο 16 με 24-14.Η Γεωργία αντέδρασε και κατάφερε να επιστρέψει στο παιχνίδι και να είναι πίσω στο ημίχρονο με 29-26 Η αντεπίθεση συνεχίστηκε και στην τρίτη περίοδο με αποτέλεσμα να περάσουν μπροστά στο 25' με 37-34.Σε εκείνο το σημείο ο Άντιτς
το πήρε πάνω του και έδωσε ξανά προβάδισμα στα Σκόπια με 42-37. Η Γεωργία έπαθε μπακ άουτ και η ομάδα των Σκοπιών το εκμεταλλεύτηκε και έκλεισε την περίοδο μπροστά με 54-44. Η ομάδα της Γεωργίας μπήκε αποφασισμένη στην τελευταία περίοδο και με ένα σερί 8-0 έκαναν ξανά ντέρμπι το ματς(52-54). Εκεί όμως «μίλησε» η κλάση του ΜακΚάλεμπ που με 4 συνεχόμενους πόντους έκανε το 58-52. Η Γεωργία όμως επανήλθε και ισοφάρισε 63-63 16 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του παιχνιδιού. Ο ΜακΚάλεμπ όμως ήταν πάλι εκεί και με καλάθι στην λήξη έδωσε την νίκη στην ομάδα του(65-63) Τα δεκάλεπτα: 12-13, 26-29, 44-54, 63-65. ΓΕΩΡΓΙΑ (Κοκόσκοβ): Γκαμκρελίτζε 1, Β. Μπόισα 4, Α. Μπόισα, Τσιντσάτζε 1, Σερμαντίνι 1, Παργκαλάβα, Μαρκοϊσβίλι 8, Χέινς 6, Σανικίτζε 15 (1), Σενγκέλια 7, Τσκιτισβίλι 20 (3). ΣΚΟΠΙΑ (Ντοκουζόφσκι): Μιρακόφσκι, Ιλιέφσκι 6 (2), Σοκόλοφ 3 (1), ΜακΚάλεμπ 27, Στογιανόφσκι Β. 8 (2), Στογιανόφσκι Ντ. 4, Γκεσέφσκι 4, Άντιτς 8 (1), Τσεκόφσκι, Σαμαρτζίνσκι 5.