Τεράστια ανατροπή για τους Νέους της ΑΕΚ

14:31 5/1/2013 - Πηγή: AEK365

Εκπληκτική ανατροπή για την ομάδα Νέων της ΑΕΚ που πήρε σπουδαία νίκη με 3-2 στην Τρίπολη επί του Αστέρα παρότι βρέθηκα να χάνει με 2-0. Πρόσωπο του αγώνα ο Νίκος Κουρέλλας που πέτυχε δύο γκολ.

Κακή η Ένωση στο πρώτο μέρος βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 24ο λεπτό με το γκολ του Νικολίτσα ενώ λίγο πριν λήξει το ημίχρονο ο Κατσαρός έδωσε προβάδισμα δύο γκολ

στην ομάδα της Τρίπολης. Στην επανάληψη όμως η ομάδα του Μπατίστα ήταν εκπληκτική. Μείωσε με τον Τσεβά στο 56' και μόλις επτά λεπτά μετά ο Κουρέλλας έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο 67' ο νεαρός μεσοεπιθετικός με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ έστειλε απευθείας τη μπάλα στα δίχτυα και ολοκλήρωσε την μεγάλη ανατροπή

Η ΑΕΚ ξεκίνησε το ματς με τους: Μοσχονάς , Κοζάκης , Ντούμπερετ, Τσούπρος , Γαρουφαλλιάς, Μάλτσι , Παληαρούτας, Τσέβας, Κουρέλλας , Χατζησωφρονίου, Φρέιτς

Ως αλλαγή αγωνίστηκαν οι :Μπαλτιμάς , Ξόμπλιος , Δημγκιόγκας