Το… σήκωσε η ΑΕΚ

23:52 24/3/2012 - Πηγή: AEK365

Στον 1ο όμιλο του Πρωταθλήματος βόλεϊ της Β Εθνικής, η AEK πέρασε σαν σίφουνας και από το γήπεδο του Μίλωνα (εκεί όπου έγινε το ματς) κόντρα στον Πανιώνιο και επιβεβαίωσε ότι είναι το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου, δύο στροφές πριν από το τέλος. Και αυτό γιατί στον Πειραιά, ο Εθνικός έπειτα από ένα επεισοδιακό παιχνίδι ηττήθηκε από την Αργυρούπολη με 1-3 και έχασε έδαφος στην προσπάθεια για την 1η θέση.

Μάλιστα, στο 14-13 του 4ου σετ, ο Α' διαιτητής κ. Μάλφας διέκοψε τον αγώνα για περίπου 15 λεπτά, καθώς φίλαθλοι της γηπεδούχου ομάδας του πέταξαν νερό και ο αγώνας συνεχίστηκε όταν έφτασε στο γήπεδο η αστυνομία.

Έτσι η ΑΕΚ βρίσκεται πλέον στην κορυφή και ο τίτλος της ανήκει. Μάλιστα στο επόμενο παιχνίδι με τα Χανιά στη Νέα Φιλαδέλφεια αναμένεται να υπάρξει και η ανάλογη φιέστα.