Τριάρα στον Μουρίνιο από τη Βέρντερ (VIDEO)

08:03 4/8/2014 - Πηγή: AEK365

Δυο εβδομάδες πριν από την έναρξη της Premier League, η Τσέλσι προβλημάτισε με την εικόνα της στο φιλικό προετοιμασίας κόντρα στη Βέρντερ Βρέμης καθώς ηττήθηκε με 3-0.
Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών, η γερμανική ομάδα κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Ελία για το 1-0 με τον Ομπράνιακ να κάνει το 2-0 στο 37ο λεπτό. Ένα λεπτό πριν το τέλος, η Βέρντερ κέρδισε και δεύτερο πέναλτι με τον Φέλιξ Κρόος, αδερφό του Τόνι της Ρεάλ Μαδρίτης, να διαμορφώνει το τελικό 3-0.

Μετά το τέλος του αγώνα και με αφορμή τα δυο πέναλτι εις βάρος της Τσέλσι, ο Ζοσέ Μουρίνιο ήταν έξαλλος με τη διαιτησία λέγοντας πως "ο διαιτητής έκανε το παιχνίδι ένα... τσίρκο για τους οπαδούς της Βέρντερ. Σκότωσε τον αγώνα".
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, στην ενδεκάδα της Τσέλσι βρέθηκαν και ο Τιμπό Κουρτουά, ντεμπούτο του Βέλγου τερματοφύλακα στην ομάδα του Λονδίνου, και ο Ντιντιέ Ντρογκμπά, στο πρώτο παιχνίδι μετά την επιστροφή του.

Τσέλσι: Κουρτουά (46' Τσεχ), Αθπιλικουέτα (69' Μπογκά), Ζουμά (46' Κέιχιλ), Τέρι (75' Μπέικερ), Φελίπε Λουίς (46' Ιβάνοβιτς), Φαν Γκίνχελ (46' Τζον Όμπι Μίκελ), Μάτιτς, Σαλάχ (56' Αζάρ), Φάμπρεγας, Τόρες (56' Άκε), Ντιέγκο Κόστα (46' Ντρογκμπά)
Βέρντερ Βρέμης: Βολφ, Λουκίμια, Καλντιρόλα (Χούσινγκ 76'), Γκαρσία (Αϊτσιτσέκ 76'), Γκάλβεζ (Πέτερσεν 61'), Φριτς (Κρόος 61'), Ελία (Γκεμπρέ Σελασιέ 61'), Ομπράνιακ (Μακιαντί 61'), Γιουνούζοβιτς (Κομπιλάνσκι 76'), Μπάρτελς (Μπους 61'), Ντι Σάντο (Χαΐροβιτς 61')