23:38 2/10/2013 - Πηγή: AEK365

CHAMPIONS LEAGUE- 4ος ΟΜΙΛΟΣ- 2η ΑΓΩΝΣΤΙΚΗ

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ: 1-3
Γήπεδο: Etihad

Εύκολο βράδυ πέρασε στο Μάντσεστερ η Μπάγερν, όπου και κέρδισε με 3-1 τη Σίτι και έκανε το 2 στα 2.

Στο 3ο λεπτό το σουτ του Ρόμπεν έφυγε μόλις άουτ, ενώ στο 5' ο Νόιερ απέκρουσε όμορφα την κεφαλιά του Ρίτσαρντς. Τελικά στο 7ο λεπτό η Μπάγερν πήρε κεφάλι στο σκορ, καθώς ο Ριμπερί έκανε όμορφη κίνηση και με συρτό σουτ νίκησε τον Χαρτ. Στο 15' ο Χαρτ είπε όχι σε σουτ του Ριμπερί, ενώ στο 17' και στο 18', οι Κρόος και Αλάμπα αστόχησαν από καλές θέσεις. Στο 28ο λεπτό ο Μίλερ

δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα μετά από σέντρα του Ρόμπεν, ενώ στο 29' το σουτ του Αλάμπα κόντραρε στον Νάστασιτς και κατέληξε στα χέρια του Χαρτ.

Στο 52' το σουτ του Ρόμπεν κόντραρε και πέρασε κόρνερ, ενώ στο 56' ο Ντάντε έκανε το διαγώνιο σουτ και ο Μίλερ μπήκε στη φάση κι έγραψε το 2-0. Η Μπάγερν δεν άφησε τι πόδι από το γκάζι και στο 60' ο Ρόμπεν απέφυγε όμορφα τον Ναστάσιτς και με όμορφο πλασέ έκανε το 3-0. Στο 61' και στο 62' ο Χαρτ σταμάτησε τους Κρόος και Ρόμπεν, ενώ στο 79' ο Νεγρέδο απέφυγε τον Μπόατενγκ όμορφα και πλάσαρε τον Νόιερ για το 3-1. Στο 86ο λεπτό αποβλήθηκε ο Μπόατεγκ των Γερμανών, ενώ στο 87' ο Σίλβα είχε δοκάρι για τη Σίτι.

ΣΙΤΙ: Χαρτ, Κλισί, Νάστασιτς, Κομπανί, Ρίτσαρντς, Τουρέ, Φερναντίνιο, Νασρί (67' Μίλνερ), Αγκουέρο (68' Σίλβα), Νάβας, Τζέκο (57' Νεγρέδο)

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Λαμ, Μπόατενγκ, Ντάντε, Ραφίνια, Σβαϊνστάιγκερ (76' Σβαϊνστάιγκερ), Αλάμπα, Ρόμπεν, Μίλερ, Κρόος, Ριμπερί (82' Γκέτσε).