Βρήκε ξανά δίχτυα ο Ντελ Πιέρο (VIDEO)

14:46 2/2/2013 - Πηγή: AEK365

Το 10ο γκολ στο πρωτάθλημα Αυστραλίας σημείωσε ο Αλεσάντρο Ντελ Πιέρο με την Sydney FC ωστόσο, αν και προηγήθηκε δυο φορές, να μην φεύγει με τους βαθμούς της νίκης από την έδρα των Newcastle Jets καθώς οι δυο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2.
Μόλις στο 12ο λεπτό ο Ντελ Πιέρο έδωσε προβάδισμα στην Sydney FC αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα οι Newcastle Jets ισοφάρισαν από την άσπρη βούλα. Στο 57ο λεπτό ο Πάουελ έβαλε ξανά μπροστά την Sydney FC αλλά και πάλι οι γηπεδούχοι μπόρεσαν να φτάσουν στην ισοφάριση με τον Γκρίφιθς να είναι εύστοχος και στο δεύτερο πέναλτι που εκτέλεσε και να διαμορφώνει το τελικό 2-2 ένα λεπτό πριν το τέλος.
Για τους Newcastle Jets αγωνίστηκε και ο Εμίρ Χέσκεϊ ενώ μετά από 19 αγωνιστικές η Sydney FC παραμένει χαμηλά στην βαθμολογία καθώς, σε σύνολο 10 ομάδων, είναι στην 8η θέση με 21 βαθμούς ενώ οι Newcastle Jets βρίσκονται στην 5η θέση με 23 βαθμούς.