Ξανά γκολ ο Μπλάνκο, ήττα για Λανούς (VIDEO)

11:05 9/10/2013 - Πηγή: AEK365

Στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Apertura (Torneo Inicial) της Αργεντινής, ο Ισμαέλ Μπλάνκο σκόραρε ξανά για λογαριασμό της Λανούς αλλά η ομάδα του ηττήθηκε 2-1 από την Ροσάριο Σεντράλ.
Η Λανούς από το 23ο λεπτό αγωνιζόταν με δέκα παίκτες καθώς ο τερματοφύλακας της, Αγκουστίν Μαρτσεσίν, αποβλήθηκε σε μια φάση όπου η Ροσάριο Σεντράλ κέρδισε πέναλτι που δεν αξιοποίησε ο Νέρι Ντομίνγκες.
Η Ροσάριο προηγήθηκε στο 64ο λεπτό με τον Φράνκο Νιέλ αλλά πέντε λεπτά αργότερα ο Μπλάνκο με το δεύτερο του γκολ

στην Apertura ισοφάρισε για την Λανούς η οποία δεν άντεξε με δέκα παίκτες και στο 76' δέχτηκε και δεύτερο γκολ με τον Ντιέγο Λάγος να διαμορφώνει το τελικό 2-1 για την Ροσάριο Σεντράλ.
Μετά από 10 αγωνιστικές η Λανούς είναι 11η με 13 βαθμούς ενώ ο Μπλάνκο έφτασε τα επτά γκολ με την νέα του ομάδα καθώς είχε πετύχει άλλα πέντε τέρματα στο πρωτάθλημα Clausura (Torneo Final).