Αλμυρός-ΑΟΚ 5-2

Ο Αλμυρός επικράτησε πιο δύσκολα απ’ότι δείχνει το τελικό 5-2 επί του ΑΟΚ και προκρίθηκε στον ημιτελικό του κυπέλλουΟι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20΄με τον Γιαλούση αλλά η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση καθώς δέκα λεπτά αργότερα ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Λαμπράκη και με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και προηγήθηκαν 2-1 με γκολ του ΚλαπάκηΗ απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε λίγο αργότερα και στο 57΄ έφεραν το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Λαμπράκη. Το τελευταίο ημίωρο του παιχνιδιού τα πνεύματα οξύνθηκαν όταν και οι γηπεδούχοι έμειναν με 9 παίκτες εξαιτίας των αποβολών των Τζιότη και Ρουμπάκη. Ο Αλμυρός έχοντας το αριθμητικό πλεονέκτημα στην συνέχεια