Άμα το ξέρεις το τόπι...

Με το... goodmorning, ο Κουν Αγουέρο άρχισε την απόσβεση των 35 εκ. λιρών! Μπήκε στο 60' με το σκορ στο 0-0, η Σίτι νίκησε 4-0 τη Σουόνσι με δύο δικά του γκολ και μία ασίστ! Ούτε ένα λεπτό δεν χρειάζεται ένας μεγάλος παίκτης για να δείξει την αξία του. Ο Αργεντινός μπήκε ελάχιστα δευτερόλεπτα πριν το 60 κι ενώ η Σίτι αγκομαχούσε. Στο 60' έκανε την πρώτη ευκαιρία, στο 61' τη δεύτερη και μετά άρχισε να σκοράρει και να μοιράζει τελικές πάσες. Ο Αγουέρο σκόραρε από κοντά με προβολή για το 2-0, έδωσε γκολ σε κενό τέρμα στον Σίλβα και στις καθυστερήσεις έβαλε φαρδιά πλατιά την υπογραφή του με μια γκολάρα από 30 μέτρα! Στο τέλος πήρε και τη μπάλα σπίτι του. Καλύτερη πρεμιέρα δεν μπορούσε να φανταστεί η Σίτι και ο Αγουέρο!