Ανατροπή και πρόκριση με Κάριου!

19:16 7/3/2010 - Πηγή: Gazzetta
Με τρία γκολ του Κάριου και ένα του Γιανκ, η Άστον Βίλα πέρασε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας κερδίζοντας με 4-2 την Ρέντινγκ παρότι έχανε με δύο γκολ διαφορά!Η Ρέντινγκ εκμεταλλεύτηκε την... ορμή που της έδινε το παθιασμένο κοινό του «Ματζέσκι» και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με 2-0 χάρη σε ισάριθμα γκολ του Λονγκ στο 27' και στο 42'. Ωστόσο, η Βίλα ανέτρεψε γρήγορα την κατάσταση και μέχρι το 57ο λεπτό είχε καταφέρει να βρεθεί μπροστά!Ο Γιανγκ στο 47' μείωσε σε 2-1 και από κει και πέρα ο Κάριου πήρε το... όπλο του! Ισοφάρισε στο 51' και μετά από έξι λεπτά έβαλε μπροστά στο σκορ τους «χωριάτες» με 3-2. Στις καθυστερήσεις, ο Νορβηγός πέτυχε το 4-2 και έτσι η Βίλα έγινε η δεύτερη ομάδα που παίρνει το εισιτήριο για τα προημιτελικά μετά την Πόρτσμο