Αποχώρησαν στο 96'!

23:25 8/2/2010 - Πηγή: Gazzetta
Επεισοδιακό φινάλε είχε η αναμέτρηση της ΑΠΕΠ με τον Εθνικό Άχνας στο «Τσίρειο» καθώς οι παίκτες των γηπεδούχων αποχώρησαν στο 96ο λεπτό με αποτέλεσμα ο αγώνας να μην ολοκληρωθεί!Η ΑΠΕΠ προηγούνταν με 1-0 και είχε στα χέρια της ένα πολύ σημαντικό τρίποντο στην προσπάθεια για την αποφυγή του υποβιβασμού, όμως στο 96' ο Εθνικός ισοφάρισε και όλα έδειχναν πως το ματς θα έληγε ισόπαλο. Ωστόσο, ο αρχηγός της ΑΠΕΠ, Γιώργος Κωνσταντής, έδωσε εντολή στους παίκτες της ΑΠΕΠ να αποχωρήσουν διαμαρτυρόμενοι για το ότι ο διαιτητής, κ. Χριστοδούλου, παρότι είχε δείξει τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων, δεν σφύριξε την λήξη στο 94' δίνοντας έτσι την ευκαιρία στην ομάδα της Άχνας να ισοφαρίσει. Πλέον, για την τύχη του αγώνα αναμένεται να αποφασίσει η Ομοσπονδία. Πάντως, τα πράγμ