Αποθεραπεία για τους βασικούς

Αποθεραπεία για όσους έπαιξαν βασικοί στο φιλικό με τον Παναιτωλικό περιλάμβανε το προπονητικό πρόγραμμα της Πέμπτης στον Ατρόμητο. Οι παίκτες που αγωνίστηκαν σε ολόκληρο το 90λεπτο του φιλικού με τον Παναιτωλικό έκαναν αποθεραπεία. Αντίθετα οι υπόλοιποι γυμνάστηκαν κανονικά. Ο Ανδρέας Τάτος που δεν αγωνίστηκε στο φιλικό της Εθνικής Ανδρών με τη Βοσνία, έλαβε κανονικά μέρος στο πρόγραμμα της προπόνησης. Από εκεί και πέρα ο Φρανσίσκο Ζουέλα αγωνίστηκε και στα ενενήντα λεπτά του φιλικού αγώνα της Εθνικής Αγκόλας με την Λιβερία που τελείωσε ισόπαλο 0-0. Ο παίκτης
επρόκειτο να επιστρέψει την Πέμπτη στην Ελλάδα για να δώσει το παρών στην απογευματινή προπόνηση της Παρασκευής. Επίσης οι Γιάννης Σκόνδρας (ήταν αρχηγός) και Θανάσης Καραγκούνης αγωνίστηκαν ενενήντα λεπτά στην επίσημη αναμέτρηση της Εθνικής Ελπίδων με την αντίστοιχη της Λευκορωσίας που έληξε με ήττα της χώρας μας (2-3). Οι δύο παίκτες επέστρεψαν την Πέμπτη και έκαναν θεραπεία. * Στο πρώτο φιλικό παιχνίδι της νέας περιόδου η ομάδα Κ-17 κέρδισε την αντίστοιχη του Αστέρα Τρίπολης με σκορ 3-1. Το παιχνίδι έγινε στις εγκαταστάσεις του αθλητικού κέντρου του συλλόγου. Τα γκολ πέτυχαν οι Σάσσος, Καλής, Χαμοσφακίδης.