Έχασε στο τέλος η Έβερτον

Ένα γκολ του Ιβάν Κλάσνιτς στο 86ο λεπτό στάθηκε αρκετό για την Μπόλτον που επικράτησε της Έβερτον στο «Ρίμποκ» με 3-2. Η αντίπαλος της ΑΕΚ είχε βρεθεί από νωρίς πίσω στο σκορ με δύο γκολ διαφορά, κατάφερε όμως με γκολ των Σαχά και Φελαϊνί να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Ωστόσο, ο Κροάτης επιθετικός των γηπεδούχων πέτυχε το πρώτο του γκολ στα αγγλικά γήπεδα, αναγκάζοντας την Έβερτον να μείνει για τρίτο ματς χωρίς νίκη. Η Μπόλτον είχε προηγηθεί στο 16' με τον Λι ενώ ο Γκάρι Κέιχιλ στο 27' έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του Μέγκσον. Η απάντηση της Έβερτον ήταν άμεση καθώς μείωσε με τον Σαχά πέντε λεπτά αργότερα. Στο 55' ο Φελαϊνί έφερε το παιχνίδι στα ίσα, όμως ο Κλάσνιτς στο 86' χάρισε τους τρεις βαθμούς στην Μπόλτον που έφτασε την Έβερτον στους 11 βαθμούς.