Φιλική ανατροπή για Παναιτωλικό

21:49 3/9/2011 - Πηγή: Gazzetta
Στο φιλικό με την Καλλιθέα ο Παναιτωλικός, έπειτα από ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο, έκανε την ανατροπή και κέρδισε την αθηναϊκή ομάδα 3-2. Πρωταγωνιστής ο Καραμαλίκης με 2 γκολ. Με νικητή τον Παναιτωλικό έληξε το φιλικό παιχνίδι του συλλόγου του Αγρινίου με την Καλλιθέα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο 6' με τον Ντακόλ και στο 27' πήραν προβάδισμα δυο τερμάτων με τον Πλατέλλα να χρίζεται σκόρερ. Όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν... στροφές και στο 35' μείωσαν με τον Ρότσα. Στην επανάληψη ο Παναιτωλικός
ήταν καλύτερος πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση και δυο γκολ του Στάθη Καραμαλίκη στο 75' και στο 85' έδωσαν τη νίκη στην ομάδα του Μπάμπη Τεννέ. Τέλος, καλά στοιχεία έδειξε και αυτή του Βαγγέλη Γούτη, καθώς ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος, ενώ οι δυο προπονητές είχαν την ευκαιρία να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες τους και να δοκιμάσουν διάφορα σχήματα. Οι συνθέσεις Παναιτωλικός (Μπάμπης Τεννές): Τσενάμο, Γκόλιας (46’ Άντι), Κούσας (46’ Αναστασιάδης), Ρότσα, Θεοδωρίδης (65’ Καραμαλίκης), Μπουμάλ (46’ Μουμίν), Παλαιολόγος (46’ Κουτρομάνος), Χαριστέας, Ετζενγκέλε, Σιόντης (78’ Δέντσας), Καμαρά (87’ Πασάς). Καλλιθέα (Βαγγέλης Γούτης): Τακίδης, Αρκούδας (88’ Θωμόπουλος), Βιδάλης, Κουτρουμπής, Πρίπου, Καλτσάς (78’ Τιερί), Κατσίκης (78’ Ντιαλό), Ηρακλής (61’ Μαρουκάκης), Ντακόλ (61’ Φουντουκίδης), Μιχαλόπουλος (83’ Ματσούκας), Πλατέλλας (66’ Σταύρου).