Φιλικό... Χ για την Κέρκυρα!

00:01 1/8/2011 - Πηγή: Gazzetta
Την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει πολλά νέα πρόσωπα και σχήματα είχε ο τεχνικός της Κέρκυρας Μπόζινταρ Μπάντοβιτς στην ισοπαλία (1-1) της ομάδας του στο φιλικό με τους Πόντιους Κατερινής! Το παιχνίδι έγινε στο Εθνικό Στάδιο της Κέρκυρας και οι Πόντιοι άνοιξαν το σκορ στο 14' με τον Μουρατίδη, ενώ οι Φαίακες ισοφάρισαν στο 28' με τον Φλάβιο. Στο πρώτο ημίχρονο ο Α.Ο.Κέρκυρας παρατάχθηκε με τους: Λόμπουε, Πατηνιώτη, Μαιστόροβιτς, Γιάντση, Χάμπλ, Τσίγκα, Ζιάμπαρη, Αρμένη, Φλάβιο, Λαμπρόπουλο και Κουλούρη. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι Χάμπερ, Βενέτης, Οσμάν, Καλαντζής, Ιωάννου, Κοντοδήμος, Βέντσελ, Γραμμόζης και Λόβιν Για τους Πόντιους Κατερίνης η αρχική ενδεκάδα αποτελείτο απο τους:Κελπέκη, Πετράκο, Χιντζίδη, Χασιώτη, Λιόλιο, Μαλαμίδη, Τροΐρη, Βεϊδαμενίδη, Σαπάνη, Μουρατίδη, Πέντσα Στην επανάληψη χρησιμοποιήθηκαν και οι Τζιάμας, Πανανός, Σάλτας, Λουλάς, Τσιτλανίδης