Η ευκαιρία της Τσέλσι

12:41 2/1/2011 - Πηγή: Gazzetta
Ο Κάρλο Αντσελότι θεωρεί πως τα δύο επόμενα παιχνίδια της Τσέλσι, με Αστον Βίλα και Γουλβς, είναι ευκαιρία για την Τσέλσι να ανέβει στον βαθμολογικό πίνακα της Πρέμιερ Λιγκ.
Ο Ιταλός προπονητής των Λονδρέζων θέλει η ομάδα του να παίξει καλό ποδόσφαιρο όπως και πέρσι: «Όταν παίζεις με την Αρσεναλ εκτός μπορεί να χάσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο δεχτήκαμε δύο γκολ αλλά προσπαθήσαμε σκληρά και η κατάσταση των παιχτών μας βελτιώθηκε
σημαντικά. Τώρα έχουμε την ευκαιρία να βελτιώσουμε τη θέση μας στον βαθμολογικό πίνακα, καθώς παίζουμε εντός με την Αστον Βίλα και στη συνέχεια με τη Γουλβς εκτός. Θυμόμαστε το τελευταίο εντός με την Αστον Βίλα (νίκη με 7-1) αλλά αυτή τη φορά είναι διαφορετικά. Δεν είναι σε καλή στιγμή, αλλά κι εμείς διανύουμε μια δύσκολη περίοδο. Πέρυσι ήμασταν σε πολύ καλή κατάσταση. Αυτή τη στιγμή δεν παίζουμε με την πρέπουσα ένταση και ταχύτητα. Δεν έχουμε τη δυνατότητα να ξεκινήσουμε το παιχνίδι μας από πίσω αλλά αυτό θα βελτιωθεί σύντομα. Πρέπει να παίξουμε καλύτερα και