Η κούραση λύγισε τον Αετό

Βήμα…σημειωτόν ήταν για τον Αετό Σκύδρας η ισοπαλία στο παιχνίδι με την Ηράκλεια, ωστόσο η ομάδα διατηρείται στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.Οι ποδοσφαιριστές του Αετού προέρχονταν από τον αγώνα κυπέλλου με τον Πανσερραϊκό, όπου και είχαν κάνει εξαιρετική εμφάνιση και αποκλείστηκαν στα τελευταία λεπτά της παράτασης. Αυτό επηρέασε φανερά την απόδοσή τους, κάτι άλλωστε που παραδέχτηκε στις δηλώσεις του και ο προπονητής, Λεωνίδας Μπίλης: «Οι ποδοσφαιριστές μου ήταν κουρασμένοι από την υπερπροσπάθεια του
κυπέλλου. Όσες αλλαγές κι αν κάναμε, ήταν αδύνατο να φρεσκάρουμε την ενδεκάδα. Επιπλέον, σταθήκαμε και άτυχοι, διότι εφόσον είχαμε ευστοχήσει στο πέναλτι του Κουλουκίδη κι είχε γίνει το 2-0, θα καταφέρναμε να πάρουμε μια σημαντική νίκη. Τώρα χρειαζόμαστε λίγη ξεκούραση και πιστεύω ότι θα παρουσιαστούμε πιο «φρέσκοι» στο επόμενο ματς». Στα θετικά στοιχεία το γεγονός πως οι Σκυδραίοι παραμένουν αήττητοι στο πρωτάθλημα, ενώ ο κόσμος σε άλλο ένα παιχνίδι έδωσε το «παρών» και βοήθησε την ο