Ισόπαλο το «ελληνικό» ντέρμπι

Δεν ανέδειξε νικητή το «ελληνικό» ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής της γερμανικής Μπουντεσλίγκα. Η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης των Γιάννη Αμανατίδη και Νίκου Λυμπερόπουλου παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στη Νυρεμβέργη του Άγγελου Χαριστέα. Νέα... γκέλα για την Μπάγερν Μονάχου, που έμεινε στο 1-1 με την Βέρντερ Βρέμης. Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι της Αϊντραχτ με τη Νυρεμβέργη. Ο Γιάννης Αμανατίδης ήταν στην 11αδα των γηπεδούχων (ο Νίκος Λυμπερόπουλος έμεινε στον πάγκο), οι οποίοι προηγήθηκαν στο 17ο λεπτό με τον Κάιο. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στην επανάληψη -ο Χαριστέας αντικατέστησε στο 56' τον Άϊγκλερ- και πήραν τον πολύτιμο βαθμό, χάρη στο γκολ του Μπουνιάκου στο 64ο λεπτό. Παράλληλα, η Μπάγερν Μονάχου έμεινε χωρίς νίκη για δεύτερο αγώνα, αφού παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στ