«Κουλούρια»… Καβάλας

00:36 9/8/2010 - Πηγή: Gazzetta
Ισόπαλοι 0-0 αναδείχτηκαν Καβάλα και Κέρκυρα σε φιλικό ματς που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Νέας Καρβάλης.

Οι «αργοναύτες» έχασαν μοναδική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 12΄ ωστόσο το πέναλτι που κέρδισε ο Αλεξάντροβιτς και εκτέλεσε ο Ντιέ κατέληξε άουτ.

Στο 55΄ οι «κυανόλευκοι» πλησίασαν και πάλι το γκολ ωστόσο η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντικρόκ πέρασε άουτ.

ΚΑΒΑΛΑ: Βαγιέχο, Πετκάκης, Οικονόμου, Ντουγκλάο, Τόμασιτς, Ντιέ, Ντικρόκ, Σιόντης, Αλεξάνδροβιτς, Γιάννου,Ναζλίδης. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι: Κατεργιαννάκης, Δρόσος, Θεωδορέλης, Σουλτανίδης, Αυλωνίτης, Σκλιοπίδης.

ΚΕΡΚΥΡΑ: Αποστολίδης, Ιωάννου, Βενέτης, Μίχος, Κοντοδήμος, Μακρής, Στολτίδης, Γιάντσης, Λαμπρόπουλος, Τσίγκας, Καλατζής. Στην επανάληψη αγωνίστηκαν οι: Κωσταντό