Κρατάει το δεύτερο μέρος ο Κολοσσός

Ο Κολοσσός αντέδρασε στο δεύτερο μέρος, αλλά δεν κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι με τον Γιάννη Σφαιρόπουλο να τονίζει πως οι παίκτες του πρέπει να παρουσιαστούν πιο σκληροί στην άμυνα.Ο Έλληνας τεχνικός του Κολοσσού ανέφερε μετά την ήττα από τον Άρη: «Είναι μια δίκαιη νίκη του Άρη, πήρε διαφορά από το πρώτο ημίχρονο και δίκαια στο τέλος κράτησε το σκορ και πήρε εύκολα τη νίκη. Για μας ήταν σημαντικό να αντιδράσουμε μετά το τελευταίο παιχνίδι που είχαμε στην έδρα μας. Αντιδράσαμε, πάλεψαν τα παιδιά, αλλά πρέπει να είμαστε πιο σκληροί στην άμυνα, γιατί ξεκίνησε το παιχνίδι και ενώ θέλαμε να παίξουμε άμυνα, τελικά επιτρέψαμε τον Άρη να σκοράρει 43 πόντους. Ήταν δύσκολο να μπορέσουμε να το γυρίσουμε, αλλά θεωρώ ότι το κάναμε στο δεύτερο ημίχρονο, με πιο καλή άμυνα, πιο σκληρή, μπήκαμε πιο αποφασιστικά σε αυτό το κομμάτι.

Αναγκάσαμε τον Άρη να κάνει 26 λάθη μέσα στην έδρα του, 4-5 επιθέσεις με βεβιασμένο σουτ ή χωρίς να κάνει σουτ στα 24'' και αυτά είναι τα θετικά. Το δεύτερο ημ