Λύγισε στα ημιτελικά...

19:46 8/5/2010 - Πηγή: Gazzetta
Στα ημιτελικά του BMW Open του Μονάχου ολοκληρώθηκε η παρουσία του Μάρκου Παγδατή, ο οποίος δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Μάριν Τσίλιτς, χάνοντας με 2-1 σετ.Ο Κύπριος τενίστας, έπειτα από τρεις συνεχόμενες νίκες στη χωμάτινη επιφάνεια του γερμανικού τουρνουά βρήκε απέναντί του τον Νο1 του ταμπλό Κροάτη και παρά το γεγονός ότι έκανε πολύ καλό ξεκίνημα, παίρνοντας το προβάδισμα με 6-3, δεν απέφυγε τελικά την ήττα.Σε μια αναμέτρηση που κράτησε 2 ώρες και 16 λεπτά ο Τσίλιτς κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος του δεδομένα και κερδίζοντας τα δύο επόμενα σετ με 6-2, 6-3 θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει την Κυριακή (9/5) το τρόπαιο. Αυτή ήταν η δεύτερη συνάντηση των δύο αθλητών μετά το Μαϊάμι, όπου ο Τσίλιτς είχε επικρατήσει και πάλι. Στον τ