Λύτρωση με Ρονάλντο!

22:37 2/5/2010 - Πηγή: Gazzetta
Η Ρεάλ Μαδρίτης διατηρήθηκε ζωντανή στο κυνήγι της Μπαρτσελόνα χάρη στο γκολ του Ρονάλντο ένα λεπτό πριν την λήξη, με τους Μαδριλένους να κερδίζουν με 3-2 την Οσασούνα!Η ομάδα του Καμάτσο στάθηκε εξαιρετικά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκε δύο φορές, με τον Αράντα στο 5ο λεπτό και τον Βαντόζ στο 41'. Ενδιάμεσα ο Κριστιάνο Ρονάλντο είχε ισοφαρίσει, ενώ ο Ντρέντε λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους έκανε το 2-2 και έδινε ένα ολόκληρο ημίχρονο στην Ρεάλ προκειμένου να πάρει τη νίκη. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι έχασαν αρκετές ευκαιρίες και... φλέρταραν με την γκέλα που θα έδινε τέλος στις ελπίδες τους για τίτλο. Η ώρα περνούσε, η Οσασούνα είχε μια μεγάλη στιγμή στο 67' με τον Μασούντ να αστοχεί προ κενής εστίας (!), ενώ απειλούσε συνεχώς με τις αντεπιθέσεις για το απόλυτο..