Λύτρωση στο 93'!

Χάρις στον Ντάνι ο Ηρακλής σώθηκε από το... έμφραγμα που πήγε να του προκαλέσει η Ξάνθη στο Καυταντζόγλειο! Ο Πορτογάλος με γκολ στο 93' ισοφάρισε το τέρμα που είχε βάλει από το 3ο λεπτό ο Καζάκης. Με 10 παίκτες έπαιζε από το 58' λόγω αποβολής του Φλίσκα η ακριτική ομάδα.
Ο Ηρακλής κατάφερε να μην χάσει από την Ξάνθη,
παίρνοντας εν τέλει την... χρυσή -όπως αποδείχθηκε- ισοπαλία με 1-1 στο 93' με γκολ του Ντάνι. Οι Ακρίτες είχαν πάρει προβάδισμα από το 3ο λεπτό με κεφαλιά του Καζάκη. Ο Ηρακλής από την μεριά του δημιούργησε πολλές ευκαιρίες αλλά βρέθηκε απέναντι σε έναν εξαιρετικό   Γκσπούρνινγκ που μέχρι το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων κρατούσε ανέπαφη την εστία του. Η Ξάνθη πάντως αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 58' λόγω αποβολής του Φλίσκα.Με Επαλέ στην επίθεσηΟ Γιώργος Παράσχος αποφάσισε με σχήμα 4-2-3-1 παρέταξε τον Ελευθερόπουλο κάτω από τα δοκάρια. Ο Αραμπατζής στο δεξί άκρο της άμυνας και ο Λίμα στο αριστερό. Οι Χοσέμι και Κατσαμπής το δίδυμο των κεντρικών αμυντικών. Στον ά