«Ματς πρόκληση με Σπόρτινγκ»

Απογοητευμένος από το ισόπαλο αποτέλεσμα απέναντι στη Βασλούι για το Γιουρόπα Λιγκ (σ.σ 2-2) εμφανίστηκε ο επιθετικός της Λάτσιο, Τζιμπρίλ Σισέ ο οποίος έδωσε το σύνθημα για τον αγώνα με την Σπόρτινγκ. Ο Γάλλος σούπερ σταρ της ιταλικής ομάδας επισήμανε πως η Λάτσιο θα πρέπει εντός έδρας να παίρνει περισσότερους βαθμούς και τόνισε πως το παιχνίδι με την Σπόρτινγκ Λισσαβώνας είναι στο προσκήνιο «Είμαι απογοητευμένος από το αποτέλεσμα. Στην έδρα μας θα πρέπει να παίρνουμε όσο το δυνατόν περισσότερους βαθμούς και στο παιχνίδι με την Βασλούι
έπρεπε να νικήσουμε. Το ματς ήταν περίεργο. Στο πρώτο ημίχρονο αγωνιστήκαμε καλά και κάναμε ευκαιρίες για γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο έδειξαν πως θέλουν περισσότερο τη νίκη από εμάς. Έβαλαν δύο γκολ αλλά καταφέραμε να ισοφαρίσουμε», είπε αρχικά και εν συνεχεία μίλησε για τον επερχόμενο αγώνα με την Σπόρτινγκ  «Θα είναι ένα ματς-πρόκληση και δεν πρέπει να χάσουμε. Θα πάμε για τη νίκη αλλά και η ισοπαλία είναι ένα πολύ καλό αποτέλεσμα μιας και η Σπόρτινγκ είναι μια πραγματικά καλή ομάδα. Πρέπει να πάμε στη Λισσαβώνα με τη σωστή νοοτροπία, ώστε να πάρουμε τουλάχιστον τον ένα βαθμό», επισήμανε ο 30χρονος στράικερ.