Μία ακόμα ήττα για Εθνική

21:34 3/7/2010 - Πηγή: Gazzetta
Την έκτη της ήττα σε εφτά παιχνίδια που έχει δώσει στο Ευρωπαϊκό Λιγκ γνώρισε η Εθνική. Τα κορίτσια του Τζιοβάνι Καπράρα ηττήθηκαν από την Ισπανία με 3-0 στο κλειστό της Γλυφάδας.Η εθνική ομάδα των γυναικών γνώρισε την ήττα από την Ισπανία με 3-0 (25-21, 25-22, 26-24) στον πρώτο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων στη Γλυφάδα για το Β’ όμιλο του Ευρωπαϊκού Λιγκ. Οι Ισπανίδες μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι και πιέζοντας στο σερβίς κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά της τάξεως των πέντε πόντων στα μισά του σετ. (12-7). Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη του ελληνικού συγκροτήματος και αύξησαν τη διαφορά στο 22-13, με την ελληνική ομάδα να καταφέρνει στο τέλος να μειώσει απλά σε 25-21. Στο δεύτερο σετ οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με την Ελλάδα να έχε