Νέα ισοπαλία για Έβερτον

Ένα γκολ του Μπιλιαλέντινοφ στο 88ο λεπτό έσωσε την παρτίδα για την Έβερτον, η οποία αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 εντός έδρας με την Γουλβς. Ήταν η δεύτερη γκέλα για την αντίπαλο της ΑΕΚ μέσα στο «Γκούντισον Παρκ» καθώς είχε προηγηθεί η ισοπαλία με το ίδιο σκορ με την Στόουκ πριν την διακοπή. Οι νεοφώτιστοι είχαν πρηγηθεί στο 76΄ με τον Κέβιν Ντόιλ, αλλά τα «ζαχαρωτά» ισοφάρισαν με τον Μπιλιαλέντινοφ μετά από σέντρα του Τζο. Στα τελευταία λεπτά, ο Τιμ Χάουαρντ πραγματοποίησε δύο καλές επεμβάσεις και κράτησε το αποτέλεσμα, ενώ οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Μαϊερχόφερ στις καθυστερήσεις. Ο Ντέιβιντ Μόγιες παρέταξε τους Χάουαρντ, Χίμπερτ (46΄ Αγεγκμπένι), Γιόμπο, Ντεστέν, Μπέινς, Οσμαν (77΄ Φελαϊνι), Ρόντγουελ, Χάιτινγκα, Μπιλια