Νίκη-ανάσα για Βόλφσμπουργκ (video)

Πολύ σημαντική νίκη που την απομακρύνει, προσωρινά, από την επικίνδυνη ζώνη, πήρε η Βόλφσμπουργκ στην έδρα της, που νίκησε 2-1 την Γκλάντμπαχ και την «βύθισε» και άλλο στον πάτο της Μπουντεσλίγκα.Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά τον αγώνα, και είχαν δοκάρι με τον Μποκανί, μόλις, στο 10’. Η πίεση στην εστία της Γκλάντμπαχ συνεχίστηκε και ο Ρίτερ κέρδισε πέναλτι στο 28, αλλά ο Ντιέγκο αστόχησε από τα 11 βήματα, κάτι που δεν έκανε 8 λεπτά αργότερα, όταν και από σέντρα του Ρίτερ, άνοιξε το σκορ για τους «λύκους». Όλα έδειχναν πως οι ομάδες θα πήγαιναν στα αποδυτήρια με το 1-0, αλλά
ο Βραζιλιάνος είχε άλλη άποψη: με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου έκανε το 2-0.Στην επανάληψη, η Γκλάντμπαχ φάνηκε πιο ζωηρή και με πέναλτι στο 74’, ο Ντάεμς έγραψε το 2-1, που παρά τις ευκαιρίες που ακολούθησαν από τους φιλοξενούμενους, έμελε να είναι και το τελικό σκορ.
Παρασκευή 25/2:Βολφσμπουργκ – Γκλάντμπαχ 2-1 (Ντιέγκο 38’, 45+1’ – Ντάεμς 74’)
 Σάββατο 26/2:Καϊζερσλ