Νίκη με δοκάρια για Ατρόμητο

Τη νίκη με 1-0 πήρε ο Ατρόμητος στο φιλικό παιχνίδι με τον Απόλλων Λεμεσού στο Πράβετς. Ο Σφακιανάκης πέτυχε το νικητήριο γκολ, ενώ οι Περιστεριώτες είχαν και δυο δοκάρια με τους Φυτανίδη και Μπρίτο. Θετικά στοιχεία έδειξε ο Ατρόμητος στο πρώτο φιλικό παιχνίδι επί φιλικού εδάφους. Οι Περιστεριώτες είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες να πετύχουν κάποιο τέρμα, κυρίως στο πρώτο ημίωρο, με τους Τάτο (1', 5'), Μπρίτο (6'), Τόμας (8'), ενώ είχαν και δυο δοκάρια
με τους Φυτανίδη και Μπρίτο στο 7' και στο 12', αντίστοιχα. Τελικά το έπραξαν αυτό στο 20' με το γυριστό σουτ του Σφακιανάκη, ύστερα από τη σέντρα του Νάστου. Στη συνέχεια έριξαν το ρυθμό τους, ενώ είχαν άλλες δυο καλές φάσεις με τον Καραμάνο στο 56' και τον Γκαρσία στο 80'. Οι συνθέσεις Ατρόμητος: Ράντμαν, Γιαννούλης, Τόμας, Φυτανίδης, Νάστος, Σφακιανάκης, Μπάλλας, Μπρίτο, Τάτος, Καραμάνος, Αναστασάκος. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι Καραγκιολίδης, Αργυρός, Ζουέλα, Σκόνδρας, Γκαρσία, Μακρής, Μπέλιτς, Αθανασίου, Μπιλίτσης, Καϊμακαμούδης, Λημνιός. Απόλλων Λεμεσού: Τσβαλόφσκι, Μερκή, Σόλαρ, Λόπεζ, Οσένι, Ερίσε, Νούνιες, Ματούσοβιτς, Νέβα, Κιρόφσκι, Πάντος. Στην επανάληψη έπαιξαν και οι Φανή, Κατσαβάκης, Σταύρου, Τσίκας, Χαραλάμπους, Στυλιανού, Ευσταθίου.