Νίκη με Μακίνουα

Με γκολ του Μακίνουα στο 13ο λεπτό η Λάρισα νίκησε 1-0 τον Πιερικό σε φιλικό που διεξήχθη στην Κατερίνη και στο οποίο έλαβαν χώρα επεισόδια στις εξέδρες.Ήταν το τέταρτο φιλικό για τους "βυσσινί" στη διάρκεια της προετοιμασίας τους, με την ομάδα του Γιάννη Παπακώστα να είναι καλύτερη στο μεγάλυτερο διάστημα του αγώνα. Οι συνθέσεις των ομάδων: Πιερικός: Γουμάγιας, Λαζαρίδης Γ., Γουσούλης, Δήμας, Κοντέων, Χατζής, Σβόιτς, Μιλόσκοβιτς, Γκουγκουλιάς, Πουρτουλίδης, Πέντα. Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Λαζαρίδης Κ., Κωνσταντινίδης, Πουλάκος, Μήτρου, Παπαγεωργίου, Νίκου, Καρακούτης, Τόσκας, Παυλίδης. Λάρισα: Βιέρα (65’ Αμπάρης), Νταμπίζας (73’ Γκαμπέτας), Ταυλαρίδης (80’ Καρανίκας), Βενετίδης (46’ Κατσιαρός), Βελάσκο (46’ Ταλ)